Yarın Açıklanacak Bu Haber Altın Fiyatlarını Altüst Edecek!

Geçtiğimiz haftayı büyük yükselişlerle tamamlayan altının ateşi, bu hafta da sönmedi.

Ons altın yukarı yönlü hareketlerine devam ederek, gün içerisinde 2189 dolar bandını test ederek rekor tazeledi. Bir yandan da dolar kurunda yaşanan yükseliş, gram altın fiyatlarında çift başlı bir artışı tetiklerken, altında günlerdir peş peşe rekor serileri yaşanmaya devam ediyor.

Ancak para piyasalarının uzman ismi İslam Memiş, uzun süredir devam eden yükselişlerin yarın itibarıyla tersine dönmesinin muhtemel olduğunu belirtti. Memiş, altın fiyatları için ABD Merkez Bankası (Fed) tarafından verilecek faiz kararlarının nihai belirleyici olduğunu aktarırken, yarın açıklanacak ABD enflasyonuyla birlikte altın fiyatlarında büyük bir geri çekilme beklendiğini duyurdu.

İşte İslam Memiş tarafından altın yatırımcılarına yönelik uyarılar:

“Ons altın şu anda 2179 dolar seviyesinde. Bugün 2189 dolar seviyesine kadar yükseldi. Rekor tazeledi ancak hem geçen haftaki mesajlarımda hem de videolarımda ons tarafında bir kar satışı beklediğimi ifade etmiştim.

YARIN AÇIKLANACAK! ONS ALTIN 80 DOLAR BİRDEN DÜŞECEK

Bu düşüncem yine geçerli. Yaklaşık 80 dolarlık bir satışın gelmesi muhtemel bir sonuç olabilir.

2100 dolar destek seviyesini takip ediyor olacağım. Gram altın yatırımcısı da, ons altındaki bu satışları takip etmeli. Çünkü 2100 doların karşısındaki gram altın ne kadara denk geliyorsa, büyük bir alım fırsatı yakalanmış olacak. Gram altın yatırımcısı yarın ve çarşamba günü ons altını takip etmeli.

Bu satışların kalıcı olacağını tahmin etmiyorum, o yüzden ons altın tarafında yaşanacak yukarı hareketler gram altın sahiplerine cesaret verecektir.

GRAM ALTINDA ÇOK BÜYÜK ALIM FIRSATI YAŞANACAK

Serbest piyasalarda gram altın/TL fiyatı şu anda 2432 lira seviyesinde. Bugün 2436 lira sınırı test edildi. Gram altın fiyatında da ons altın gibi bu hafta aşağı yönlü sarkmalar bekliyorum. Elinde altın bulunduran yatırımcı yine satış için acele etmemeli. Ancak fırsat kollayan arkadaşlarımızın da yarın ABD’den gelecek verilerin ardından büyük bir fırsat yakalayacaklarını ve bu fırsatı değerlendirmelerini söyleyebilirim.

Yarın ABD’de enflasyon verisi açıklandıktan sonra ons altın ve gümüşte de bir geri çekilme bekliyorum”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x